Ось і настав Великий піст – весна для душі, найважливіший, найдревніший і найблагодатніший з усіх багатоденних постів Церкви… Кожен християнин розпочинає непростий шлях вдосконалення та збагачення власної душі, боротьби з гріхом та пороками.

1 березня 2015 року в першу неділю посту ми соборно вшановували свято Торжества Православ’я, яке зміцнює нас у вірі та надихає на духовні подвиги.

За традицією у галереї «Соборна», Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, у цей день відбулося відкриття Всеукраїнської виставки Православних ікон, учасниками якої стали:

‒ відділення іконопису Православного центру прикладних мистецтв ім. прп. Іоана Дамаскіна (Голосіївський монастир);

‒ іконописна школа-майстерня при Харківській духовній семінарії;

‒ іконописне відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії;

‒ майстерня-школа іконопису «Ассіс» (м. Вінниця);

‒ Криворізька єпархіальна іконописна школа ім. прп. Андрія Рубльова;

‒ іконописна студія «Соборна» (Кафедральний собор УПЦ).

У святковому заході взяв участь Голова Парафіяльної ради Кафедрального собору єпископ Бородянський ВАРСОНОФІЙ. Владика передав усім учасникам і гостям благословіння Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія, бажаючи миру та збереження православних традицій.

Традиційно у неділю Торжества Православ’я в рамках відкриття виставки відбувся щорічний концерт столичних хорових колективів, в якому брали участь провідні церковні хори Київської єпархії, у т. ч. хор юнаків Православного центру прикладних мистецтв ім. прп. Іоана Дамаскіна, а також хори Свято-Вознесенського храму, Свято-Ольгинського та Свято-Троїцького соборів, хор храму прп. Сергія Радонезького.

У вдячність за труди та внесок у розвиток церковного мистецтва єпископ ВАРСОНОФІЙ вручив учасникам виставки та хоровим колективам пам’ятні подяки.

Всі присутні на Всеукраїнській виставці ікон змогли долучитися до споконвічних християнських традицій нашого народу, а підготовлений концерт допоміг налаштуватися на покаяння і молитву та створив світлий великопісний настрій.

Фотографії — за посиланням.

Прочитано: 137 раз.
Поделиться с друзьями

Голосеево монастырь<--Голос --> Голосеево монастырь

Отправить комментарий

*