За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив архієрейську хіротонію.
17 червня 2018 року, у Неділю 3-тю після П’ятидесятниці, з нагоди 25-річчя відродження, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у чоловічому монастирі «Свято-Покровська Голосіївська пустинь». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
За богослужінням відбулася хіротонія архімандрита Спиридона (Головастова) в єпископа Добропільського, вікарія Горлівської єпархії.
Рішення (Журнал № 15) про призначення нового вікарного архієрея Горлівської єпархії Священний Синод УПЦ ухвалив 25 травня 2018 року.
Його Блаженству співслужили митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Черкаський і Канівський Софроній, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, архієпископ Краснолиманський Аліпій, архієпископ Макіївський Варнава, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, єпископ Єдинецький і Бричанський Никодим (Православна Церква Молдови), єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомельський Тихон, настоятель обителі єпископ Ворзельський Ісаакій, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Добропільський Спиридон, а також духовенство монастиря та гості у священному сані.
У 30-ті роки обитель, що була скитом Києво-Печерської Лаври, закрили, всі споруди розграбували, а монахів вигнали, деяких розстріляли. Коли у 1993 році територію повернули Києво-Печерській Лаврі, сюди, в повністю зруйновану обитель, були направлені один монах — нинішній намісник монастиря владика Ісаакій та четверо послушників. У цьому ж році, 4 жовтня, були знайдені мощі преподобного Алексія Голосіївського і відкритий домовий храм на честь преподобного Іоанни Багатостраждального. У 1996 році, згідно з рішенням Священного Синоду, Голосіївська пустинь стала самостійним монастирем. У ній було відновлено храм на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» і чернече кладовище; на місці колишнього митрополичого будинку побудована нова церква; виросли чернечий і адміністративний корпуси, будинок намісника з домовою церквою, готель та інші монастирські будівлі. Тут діє духовно-професійне училище, де понад 200 студентів навчаються іконопису, різьбі по дереву, столярству, регентству, швейній і кухарській справам.
Під час малого входу Блаженніший владика удостоїв священнослужителів обителі богослужбових нагород. Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до численої пастви зі словом проповіді.
На завершення богослужіння Предстоятель звернувся до єпископа Добропільського Спиридона зі Словом і вручив йому архієрейський жезл. За традицією ієрарх подав віруючим своє перше архіпастирське благословення.
Прочитано: 106 раз.